נושא הנגישות קיבל בשנים האחרון תשומת לב גדולה מאוד והפך לאחד הנושאים המרכזיים המעסיקים ארגונים וחברות, המעוניינות לעמוד בדרישות החוק. יתר על כן, המודעות של האנשים הנדרשים לנגישות לזכויותיהם עלתה מאוד, והם בדרכם לההפך לכוח צרכני משמעותי. אי לכך נראה כי העניין והצורך במוצרי נגישות בכלל, ובמוצרים המשתמשים במנוע דיבור בפרט, יגדל מאוד בשנים הקרובות.

מנוע הדיבור שלנו "אהרון" הפך בשנה הראשונה לקיומו למנוע הדיבור המוביל בארץ, ויעידו על כך מאות המשתמשים שרכשו אותו מאז יצא לשוק, באוגוסט 2009. מאז שוחררו חמש גירסאות חדשות, והמנוע התבסס כבחירה הראשונה של קהילות העיוורים וכבדי הראיה, ומשתמשים עם פגיעות ראש ושיתוק מוחין.

למרות שאנו רואים במשתמשים אלה לקוחות חשובים ביותר, חזונה של אהרון טכנולוגיות קול אינו מתמצה בהם בלבד. המנוע שאנו מפתחים מיועד, באחריתו של דבר, לשוק הרחב.

הטמעותם המוגברת של מערכות מונחות מחשב בכל תחומי חיינו, בצורה מואצת במיוחד בשנים האחרונות, בומילות למסקנה ברורה אחת – המחשבים והישומים של השנים הבאות ידרשו ליצור ממשקים חברותיים וידידותיים יותר למשתמשים. השימוש בקול ובמנועי דיבור יהיה, לפיכך, מחוייב המציאות.

הפוטנציאל של מנוע דיבור בעברית הוא אדיר, ובניית יישומים ופיתוחים המשתמשים בו הוא תהליך שנמצא בראשית דרכו. עם זאת, מעט חברות מסוגלות לרכז את הידע והניסיון הדרושים לפיתוחו של מוצר מסוג זה. השילוב המוצלח של בלשנים, תיאורתיקנים בתחום עיבוד אותות, מהנדסי קול ומפתחי תוכנה מוכשרים מהתעשיה והאקדמיה מאפשר ל"אהרון טכנולוגיות קול" להיות בחזית הפיתוח והחדשנות, ולהפוך את מנוע הדיבור אהרון למנוע הדיבור המוביל לשפה העברית.

נשמח
לשמוע מכם!