מידע למפתחים - המשך

שוק היישומים והשימושים שניתן לעשות במנוע דיבור בעברית עבור אוכלוסיות של אנשים עם מוגבלויות שונות נמצא רק בתחילת דרכו. בהיעדרו של מנוע דיבור נגיש, לא הייתה למפתחים רצון ויכולת להיכנס לתחומים אלה כלל.

מעבר לפוטנציאל העיסקי, מנוע הדיבור אהרון והפיתוחים סביבו הם תרומה ממשית לקהילייה. יישומים רבים, לאו דווקא כאלה המיועדים לאוכלוסיות מוגבלים, יקבלו גם הם שדרוג מסיבי בעזרת תמיכה קולית. כל יישום המספק אינפורמציה ועלול להיות נדרש במצב שבו אין לאנשים יכולת לקרוא הוא פוטנציאל לשימוש כזה. דוגמאות:

  • יישומי אינפורמציה והנחיה לנהגים: קריאת הודעות ואינפורמציה אחרת מסכנת מאוד את הנהג וסביבתו. הגעתן של הודעות אלה בצורה קולית לטלפון של הנהגים תהווה את האלטרנטיבה ההגיונית ביותר.

  • יישומי אינפורמציה והנחיה במצבי חשכה או תאורה לקויה: במצבים שבהם יש צורך או כורח למשתמש לעבוד בתנאי ראות לקויה (למשל, מתחת למיים, בליילה וכד') קיים קושי אמיתי להעביר אליו אינפורמציה כתובה.

  • יישומי אינפורמציה והנחיה כאשר המשתמש עסוק בפעילות אחרת : למשל כאשר המשתמש מבשל ורוצה לשמוע את הקראת התפריט, או הקראה של חדשות, דוא"ל או כל אינפורמציה אחרת.

חלק הארי של הדוגמאות שניתנו למעלה מייצגות על יישומים שאינם קיימים עדיין. הסיבה העיקרית לכך הוא שהמרכיב העיקרי ביישום כזה – מנוע הדיבור – לא היה קיים. באווירת היזמות הקיימת בהיי-טק בישראל קיים מרחב שלם של יישומים שהמפתחים והיזמים עומדים לגלות. אנו נהייה שם כדי לספק עבורם את מנוע הדיבור.

מעוניין לפתח יישום עם המנוע שלנו? צור קשר!

aharon
דף הבית מידע למפתחים - דף קודם
All rights reserved @ www.aharontts.co.il צרו קשר